Jak przygotować się do sezonu zimowego na snowboardzie?

Zima już jest u nas. Za oknami biało, a kto mieszka w górach ten ma wielkie szczęście. Ten sezon może być naprawdę wyjątkowy. I tak właśnie się zapowiada.

Co zrobić aby przygotować się do sezonu zimowego?

Ale aby nasz sezon zimowy na stoku był faktycznie udany, to oprócz dobrania sprzętu snowboardowego potrzeba czegoś jeszcze. Aby przygotować nasze ciało, ale i głowę, do całodziennych zjazdów powinniśmy się przygotować fizycznie. Możemy to zrobić w dwojaki sposób.

Jeśli trenujecie na codzień. Chodzicie zajęcia z kalisteniki lub inne trening, to macie ogromną przewagę przed “kanapowcami”. I tutaj bez obrazy. Niektórzy po prostu wstają od biurka/kanapy i jadą w góry. A potem bardzo często wracają o kulach.

Jak uniknąć kontuzji?

Aby w pełni cieszyć się sezonem zimowym nie chcemy żadnych kontuzji. Aby uniknąć takich sytuacji potrzebujemy specyficznego i celowego przygotowania przed wyjazdem na snowboard. Takie zajęcia powinny trwać kilka tygodni minimum. Najlepiej pełny miesiąc po kilak zajęć w tygodniu. Mogą być to treningi w domu. Jeśli są dobrze rozpisane przez fachowca to na pewno zdadzą egzamin i mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji.

Dodatkowo taki mikro-cykl treningowy pomoże wam chociażby w pewności siebie na desce. Wasza stabilność czyli mocne mięśnie core oraz dolne partie ciała będą tutaj kluczowe.

Właśnie takie podejście kierowało mną, kiedy usiadłem kilka tygodni temu do planowania rozpiski treningowej dla amatorów. Dla wszystkich, którzy chcą przygotować się przed wyjazdem na deskę. Stworzyłem narzędzie, które pozwoli zainteresowanym wzmocnić się i jechać bez obawy w góry.

Ten nowy plan treningowy składa się z 4 tygodni walki. Minimum jakie ja uważam za stosowne, aby takie ćwiczenia miały sens to 2 tygodnie. W każdym tygodniu rozpisałem i co najważniejsze pokazałem w formie VIDEO 4 treningi. Są tutaj trening na stabilność, koordynację, wytrzymałość.

plan treningowy przed wyjazdem na snowboard

Co poza samymi ćwiczeniami?

Znajdziesz tutaj metody rozciągania i rozgrzewki, a także jeden pełny trening pokazany przeze mnie od a do z. Ćwiczę tutaj razem z tobą. Jest to pierwszy trening cyklu. Dowiesz się z niego czego od ciebie będę wymagał w kolejnych.

Poza tym snowboard to moja miłość, a kontakt z moimi podopiecznymi mam lepszy niż dobry:) Jestem zatem po to, aby pokierować was dalej. Jeśli zdecydujecie się na zakup mojego planu treningowego to będziecie mogli do mnie napisać, a nawet pojechać ze mną na wyjazd w góry:)

Pierwszy taki wyjazd tego sezonu to 1 lutego: 4 dniowy wypad szkoleniowy do Szczyrku. Pozostałe znajdziesz tutaj.

sztruks na stoku z rana

Co zawiera plan treningowy na snowboard

Ten plan zawiera:

✅ do 4 tygodni rozpiski treningowej

✅ VIDEO instruktarz do każdego ćwiczenia

✅ moje uwagi oraz rady

✅ dodatkowy CHALLENGE