Czym jest Kalistenika i Street Workout?

Street Workout to współczesna nazwa Kalisteniki, czyli treningu z obciążeniem wyłącznie własnego ciała. To m. in. znane wszystkim pompki, przysiady brzuszki, burpeesy. Dodając do tego zwisy, podciąganie na drążku oraz elementy gimnastyczne mamy pełny zestaw. Odpowiednie zestawienie prostych ćwiczeń daje niewiarygodne rezultaty, jest przystępne dla każdego oraz cechuje się niezwykle niską urazowością. Trening kalisteniki harmonijnie rozwija całe ciało: mięśnie, układ kostno - stawowy oraz doskonale pobudza układ krążenia.

Dzięki treningom kalisteniki pod okiem doświadczonego trenera/ki Ghetto Workout Poland wyrzeźbisz ciało, staniesz się silniejszy oraz sprawniejszy, poprawisz kondycję, nauczysz się jak trenować bezpiecznie i efektywnie, polepszysz wyniki sportowe. Kalistenika to doskonały trening uzupełniający dla biegania, crossfitu, triathlonu, sportów walki (MMA) klasycznej siłowni czy sportów drużynowych (koszykówka, piłka nożna).

Czytaj dalej

Program szkoleniowy set workout

Siła

Nasze hasło przewodnie. Chcemy być silni i sprawni jednocześnie. U nas #siła to cecha dająca: szybkość, skoczność i zwinność. To także gwarant bezpiecznego uprawiania większości sportów. Bazując na ćwiczeniach z własną masą ciała zwiększamy siłę jednocześnie rzeźbiąc mięśnie. W większości wprowadzana na grupach średnio zaawansowanych oraz pro.

Wytrzymałość

To cecha, którą szlifujemy głównie na grupach początkujących. Ma najwięcej benefitów dla osób, które dopiero co wstały od biurka. Wzmacniamy odporność organizmu poprzez wzmożoną pracę układu oddechowego i krwionośnego. Zapomnijcie o zadyszce na schodach czy na ulicy a godzinka treningu po kilku tygodniach to będzie tylko formalność.

Technika

Najważniejszy element układanki przed przystąpieniem do ćwiczeń siłowych i zaawansowanych figur Street Workout. Bez dobrej techniki łatwo o kontuzję dlatego szczególną uwagę zwracamy tu przy grupach początkujących.

300 trenujących tygodniowo
290 trenerów po kursach
9 zorganizowanych campów
23 placów street workout

Nasza misja

Poprzez swoje pasje od zawsze przyciągaliśmy ludzi pozytywnych oraz czerpiących radość z aktywności fizycznej. W ten sposób powstało Ghetto Workout Poland. W tej chwili możemy dotrzeć do jeszcze większej liczby osób oraz zaproponować więcej różnych usług i produktów. Pomagamy odnaleźć radość i  przyjemność z treningu. Naszym priorytetem jest dotrzeć do każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania i pokazać, że ruch to nie tylko zdrowie i sprawność, ale przede wszystkim radość, wspólnota i tona śmiechu.