Jak naprawić deskę surfingową.

Czy deski surfingowe są delikatne? Tak.

Czy się dziurawią? Tak

Czy się łamią? Tak.

Dlatego warto wiedzieć, jak naprawiać deskę surfingową.

Gdy wasza deska dostanie uderzenie, nie ważne czy podczas podróży czy na wodzie, to najważniejsze jest aby zabiezpieczyć ja przed nabraniem wody. Zatem jeśli dzieje się to w wodzie, to naturalnym jest, że trzeba z wody uciekać jak naszybciej. Deski skonstruowany są tak, że głównym ich materiałem budulcowym w środku jest pianka/styropian, a więc wiecie sami, że nie powinno to się moczyć.

Przygotuj deskę surfingową do naprawy

Aby naprawić deskę surfingową należy ją najpierw osuszyć i oczyścić. Następnie najlepiej w miejscu uszkodzenia przetrzeć szmatką z odtłuszczaczem. Może to być alkohol. Jak deska już jest gotowa do pracy to jednym ze sposobów jest zaklejenie dziury specjalną masą epoksydową. Taka masa powinna być gotowa i twarda po godzinie czasu. O ile warunki są przychylne (ciepło, sucho) do schnięcia.

Kiedy deska jest gotowa na wodę?

W zasadzie zabiegu nakładania masy epoxy i suszeniu, deska jest już gotowa na wodę. Jest to szybka postać naprawy i jeśli macie czas to polecam to zrobić lepiej używają drobnego papieru ściernego do wyrównania i polerki. Potem nałożyć warstwę lakieru np. akrylowego lub zamalować specjalnym sprayem i…. deska gotowa:)

Szybka naprawa deski surfingowej

W jaki sposób szybko i tanio naprawić deskę surfingową, pokazuje ten krótki filmik nagrany przeze mnie, podczas sesji na Teneryfie na spocie Las Americas: