Rok 2020 w (naszym) świecie kalisteniki i fitness.

Żegnamy stary rok 2020.

Nie śpieszyliśmy się podsumowaniem roku 2020. Po prostu chyba czekaliśmy aż się już skończy i teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość. Nie ma co ukrywać, nie był najlepszy rok dla branży fitness. Zresztą nie tylko ta gałąź gospodarki średnio sobie radzi w czasie pandemii. 

Ale chcemy się z wami podzielić tym czego w ubiegłym roku dokonaliśmy. Tym co razem dane nam było przeżyć. Na start te ciekawsze tematy:

– Ania Posłuszna dostała się do globalnego teamu Spartan Race a potem …wyszła za mąż. Ale za Remka z naszej ekipy więc wszystko zostaje w rodzinie co bardzo cieszy:) Czekamy na powiększenie naszej rodziny.

– trenerka Natalia z Workut Buddeis, którą tak lubiliście oglądając na onlajanach też postarała się o męża. Gość jest z nami już kilka lat więc AKCEPT

– inna trenerka Ola Muchor też nie została w tyle i poszła w “świat”. Teraz możecie znaleźć ją już pod innym nazwiskiem. Na szczęście krótszym;0 Dziewczynom życzyliśmy najlepszego na nowej drodze życia.

– zdobyliśmy twierdzę TVP. Zaproszono nas na Woronicza do Pytania na śniadanie gdzie przybliżyliśmy  redaktorowi Kamelowi czym jest Kalistenika a Chmiel, Karo i Swiec dali pokaz możliwości naszego teamu na scenie przed milionami widzów;)

– Remek nagrał kawałek na #hot16challenge. To całkiem całkiem dobry numer, w którym to “ciśnie Ghetto do nieprzytomności”. Sprawdźcie go tutaj.

– jako społeczność wspieraliśmy kluby fitness podczas pandemii. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do akcji Copacabna #strongertogether i do ratowania Sparty. Jak widać chyba przyniosło to efekt bo klubu wciąż działają a nawet rosną w siłę.

Nowe Logo i Strona Ghetto

To co było najważniejsze i najtrudniejsze (jeśli chodzi o decyzję) to całkowicie nowa twarz naszego kolektywy trenerskiego Ghetto Workout Poland. To był długi proces poprzedzony analizą rynku, wywiadami, ankietami, rozważaniami. W końcu zdecydowaliśmy aby zmienić nasz wizerunek i oprawę graficzną. Chyba wyszło nam na dobre. Zyskaliśmy świeże logo i spójną identyfikacją wizualną, która trafia do szerszego grona osób, które lubią ruch. Nowa czytelna, nowoczesna i responsywna strona też cieszy oko. Cały proces ten zakończyliśmy ubierając was w klubowe bluzy, które teraz z dumą nosimy wszyscy. Klubowicze i trenerzy czyli #ghettoteam

Campy czyli wyjazdy sportowe dla aktywnych ze świetną ekipą.

Trzeba przyznać, że poza falstartem w marcu to pod względem tych wyjazdów to był dobry rok. Nie udało się pojechać do Włoch na Snow Camp Italia (początek kwarantanny) ale za to odbył się zimowy wypad do polskiej Japonii na Zen Camp oraz cudowne letnie campy. I to w jakim składzie! Mazurski wypad w czerwcu, Surfing w Chałupach na Helu przy współpracy z Funsurfem oraz druga edycja mazurskich treningów i obóz brazylijskiego jiu jtitsu.

A na sam koniec rzutem na taśmę kilkanaście osób wyjechało na ostatnie przed kwarantanna narodową szusowanie na snowboard do Białki. Snow Camp Tatry w niepełnym wymiarze ale wciąż był dobrym rozpoczęciem sezonu snowboardowego dla naszej ekipy.

Nic tylko się cieszyć, że projekt Workout Campów tak fajnie się dzięki wam rozwijają. Liczymy na więcej. Już w lutym:)

Kursy Trenerskie

W roku pandemii odbyła się jedna jedyna edycja kursu trenerskiego Kalisteniki i Street Workout. To 4 dniowe szkolenie trenerskie przyciągnęło pasjonatów i trenerów z całej Polski. Dzięki współpracy z CKKS nowi trenerzy mogą poszczycić się międzynarodowym tytułem Trenera. Kurs ten jako jedyny w Polsce w tej tematyce jest akredytowany przez Kuratorium Oświaty. Kolejny już na wiosnę oczywiście jeśli tylko sytuacja pozwoli.

Streetlifting, Freediving, Hand Stand oraz Kalistenika dla każdego

W roku 2020 zaprosiliśmy was także na różne warsztaty i szkolenia dedykowane dla każdego. Zorganizowaliśmy drugą edycję warsztatów z metodyki treningu Street Lifting prowadzonego przez Mistrza świata w tej dyscyplinie naszego kolegę i certyfikowanego instruktora GWP Michała Filę.

Skills of the month i praktyka stania na rękach pod okiem Master Trenera GWP Michała Chmiela. To była świetna okazja aby poznać, nauczyć się lub szlifować ten magiczny element z gimnastyki. Michał jest specjalistą metodyki Handstand dlatego w nowym roku popularny Chmielas będzie miał dla was MEGA NIESPODZIANKĘ! Bądźcie czujni

Inne warsztaty, które także zorganizowaliśmy to nietypowy a tym samym bardzo interesujący temat- Freediving i kilkugodzinne spotkanie z Mistrzynią Świata Agnieszką Kalską. Ciekawy temat przyciągnął ciekawych ludzi. Freediving jest uprawiany przez trenera Marka i to na całkiem wysokim bo ogólnopolskim poziomie. Stąd aktywność ta coraz częściej wpisuje się w program naszych campów. Mamy nadzieję, że w nowym roku będziemy mieli przyjemność zaprosić was na praktyczną część tych warsztatów.

Z cyklu szkoleń dla każdego przy wsparciu Centrum Kształcenia Kadr Sportywych odbyliście z nami jednodniowe szkolenie z Podstaw Kalisteniki i Street Workoutu. To było fajne i pracowite spotkanie. Przyjechaliście nawet z Kaszub i Mazur więc wnioskujemy, że było warto. Pozdrawiamy uczestników!

Treningi Kalisteniki dla każdego

Treningi szły nie tak pełną ale jednak parą;) Kiedy tylko mogliśmy wracaliśmy do was na salę. A wy z nami. Na jesień frekwencja na zajęciach w Copacabanie była całkiem solidna. Teraz czekamy na kolejne zluzowanie rygoru sanitarnego aby wrócić do formy.

Na początku roku odpaliliśmy nową grupę Gymnastic w Crosshousse. Zajęcia nie przetrwały co prawda próby czasu bo zbiegły się z początkiem pandemii ale i tak cieszymy się, że braliście udział i szlifowaliście podstawy gimnastyki i siłę pod okiem naszej koleżanki Marysi.

W tym roku przez kilka miesięcy ćwiczyliście z nami na świeżym powietrzu. Cykliczne treningi prowadzili trenerzy: Ania na Ursynowie oraz Marcin na Szczęśliwicach.

A z NOWOŚCI (wymuszonych pandemią) to:

Treningi online na żywo

To był chyba nasz największy sukces minionego roku. Jako jedni z pierwszych w naszym otoczeniu zorganizowaliśmy dla was codzienne treningi online w domu. Przez te kilka miesięcy na wiosnę oraz na jesień ćwiczyliśmy razem blisko na 200 treningach! Tematyka była szeroka, ilość trenerów prowadzących również a odzew świetny! Zauważono nas i o naszych onlajnach pisali w mediach a firmy Decathlon i PFR zaprosiły nas do współpracy.

Webinary online

Takie oto tematy mogliście z nami zgłębić:

– Sen polifazowy

– Żywienie oraz przygotowanie pod biegi OCR rozmowa z Anią Posluszną, biolożką, trenerką Ghetto

– Jak połączyć kilka dyscyplin w planie treningowym – Q&A z Karo Sobczyk – kopalnią wiedzy!

– Sporty walki, trening uzupełniający czyli jak trenować na siłowni aby mieć rezultaty na ringu – rozmowa z Karolem, która będzie w tym roku kontynuowana w postaci Webinaru.

Jako społeczność trenujących wspieraliśmy kluby fitness podczas pandemii. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do akcji Copacabna #strongertogether i do ratowania Sparty. Jak widać chyba przyniosło to efekt bo kluby wciąż działają a nawet rosną w siłę.

Były też nieco poważniejsze tematy do roboty. Z biznesowej strony oto co udało nam się zrealizować i dostarczyć wam w zeszłym roku.

Projekty biznesowe

Zrealizowaliśmy także kilka ciekawych projektów biznesowych a konkretnie treningi online dla firm. Izolacja nie powstrzymała nas również w tym przypadku. Zajęcia, które od początku roku prowadził Karol dla jednej z firm księgowych przenieśliśmy z powodzeniem do internetu. Co ciekawe frekwencja nie spadła a utrzymała się na podobnym poziomie. Można? Można.

trener Karol podczas treningu kalisteniki dla każdego

Współpraca z solidnymi markami ze świata sportu

Patrząc na ten punkt to także nie był słaby rok. Po pierwsze zacieśniliśmy współprace z marką która wspiera nas od wielu lat Ogio Poland. Dzięki dystrybutorowi tej marki Prospot.pl, od początku roku możecie nosić plecaki i torby OGIO z naszej limitowanej edycji a do tego macie na to aż 30 % zniżki. Dzięki za zakupy u nich w sklepie i polecamy klikać dalej. Pytajcie nas o kody rabatowe🙂

Niebywale ważnym dla nas było nawiązanie współpracy ze zdrowym i solidnym cateringiem dietetycznym POMELO. Dzięki ich staraniom nasi trenerzy mogą cieszyć się dobrymi, wartościowymi posiłkami między treningami i w pracy. 

Tutaj także nie zapomnieliśmy o was. Dla każdego z was mamy – 10% zniżki z kodem GHETTOWORKOUT. Zamówcie, posmakujcie i dajcie nam znać.

A poza tym

– setki wiadomości i rozmów z wami:)

– dziesiątki postów i setki Stories na Insta i FB

– setki godzin na sali i 10 x tyle przed kompem planując, układając i działając dla was.

Ufff to pewnie nie wszystkie akcje i poczynania naszej ekipy w 2020 roku. Ale na tym stop. Czas działać i patrzeć w przyszłość. W nowym roku mamy dla was kilka ważnych NOWOŚCI i chcielibyśmy abyście je z nami rozwijali. O tym niedługo.

A konkertniej o planach na nowy rok przeczytacie w następnym artykule na tym blogu.

Fotki z campu na Helu – Korzeb