Na co zwrócić uwagę zaczynając treningi kalisteniki

W dzisiejszym artykule skupię się na przedstawieniu wpływu kalisteniki nakształtowanie sylwetki. Każdy zaczynając swoją przygodę z tym sportem ma różne cele treningowe. Jedno jest pewne jeżeli będziecie ciężko pracowali chcąc osiągnąć zamierzony cel to wasze ciało zmieni się nie do poznania. Wasze mięśnie zaczną być widoczne a, po jakimś czasie swoim wyglądem zaczniecie przypominać starożytnych gladiatorów.

Od czego zacząć treningi?

Jeżeli naszym celem jest poprawienie wyglądu ciała to musimy się skupić na zbudowaniu odpowiedniej bazy siłowej, tlenowej i wytrzymałościowej, aby móc zwiększać intensywność treningów co pozwoli nam osiągnąć zamierzony cel. Zaczynając swoją przygodę z kalisteniką musimy nauczyć się poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń takich jak pompki, przysiady, wykroki, zakroki i podciąganie się na drążku w poszczególnych chwytach. Wskazałem tylko kilka przykładowych ćwiczeń na których bazuje kalistenika jest ich oczywiście bardzo dużo.

Wygląd gladiatora

Gdy mamy już za sobą pierwsze kroki możemy zwiększać intensywność treningów wraz  z trudnością wykonywanych ćwiczeń. Zgadzam się z twierdzeniem, że kalistenika jest treningiem z własnym ciężarem ciała, ale jeżeli chcecie wyglądać jak starożytni gladiatorzy, powinniście w swoich treningach uwzględnić ciężary.

Trening a dieta

Wymienione przeze mnie powyżej ćwiczenia można skalować przy pomocy obciążenia. Oczywiście elementy treningu z ciężarem powinny pojawić się dopiero, gdy wasze ciało będzie gotowe na rozpoczęcie treningów na coraz to wyższym poziomie. W całym tym szaleństwie treningowym nie możemy zapominać o właściwej i bogatej w odpowiednie składniki diecie, która również ma ogromne znaczenie w budowaniu muskulatury. Chcąc
mieć właściwą dietę powinniśmy skonsultować się z osoba która się na tym zna czyli dietetykiem sportowym, który nam w tym pomoże. Trenując na wysokich obrotach nie możemy zapominać o właściwej regeneracji, która jest tak samo ważna jak trening.  

Zalety kalisteniki

Kalistenika jest sportem, który może być doskonałym uzupełnieniem innych sportów a przy tym przyczynia się do rozbudowania naszych mięśni oraz poprawia sprawność i funkcjonowanie całego ciała. 

Do zobaczenia na treningu Dziki.

KOD, na który otrzymacie 10% zniżki nacateringi dietetyczny Pomelo to: ghettoworkout